K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mistrzowie warcabów stupolowych

0

W sobotę 19 listopada 2022r. odbyły się organizowane przez Integracyjny Klub Sportowy „Zryw” Otwarte Mistrzostwa Miasta Słupska w warcabach 100-polowych juniorów. Zawody rozegrane zostały w świetlicy Polskiego Związku Niewidomych przy al. H. Sienkiewicza 8.

W turnieju udział wzięło 14 zawodników ze Słupska i okolic. Rozegrano 7 rund, po których najlepszy okazał się Jakub Wójcik z Darłowa z kompletem 14 zwycięstw. Drugie miejsce zajęła Karolina Burczyńska z Jeżyczek, która zdobyła 12 pkt., a trzecie miejsce wywalczył Jakub Surma z Nosalina z dorobkiem 10 pkt. Kolejne miejsca zajęli: 4. Mikołaj Podgórski (Staniewice) 8 pkt., 5. Filip Dziatkiewicz (Tyń) 8 pkt. Dalsze miejsca: 6. Artur Surma, 7. Kazimierz Sroka, 8. Jakub Wawrzyniak, 9.Bartosz Kwiatkowski, 10. Hanna Młocicka-Rak, 11. Wojciech Hajkowicz, 12. Adrian Wawrzyniak, 13.Antoni Rogala, 14. Tymon Nawrocki. Zwycięzcy otrzymali medale oraz drobne upominki rzeczowe. Zawody sędziowała Anna Chylewska-Sroka.

Ale to nie koniec mistrzowskich zmagań w warcabach stupolowych. Już w najbliższą sobotę (26 listopada) Integracyjny Klub Sportowy „Zryw” zaprasza na Otwarte Mistrzostwa Miasta Słupska seniorów. Zawody, podobnie jak rywalizacja juniorów, odbędą się w świetlicy Polskiego Związku Niewidomych w Słupsku przy al. H. Sienkiewicza 8. Początek zaplanowany jest na godzinę 9, a sędzią zawodów będzie ponownie Anna Chylewska-Sroka.

Turnieje realizowane są w ramach projektu pn. „Organizacja imprez lokalnych w grach logicznych 2022”, dofinansowanego ze środków Miasta Słupska. (rs)

Skomentuj