K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ratuszowe oszczędzanie energii

0

Temperatura wewnątrz słupskiego ratusza utrzymywana jest na poziomie 17 stopni. Kierownictwo słupskiego magistratu prosi, aby petenci uwzględnili te uwarunkowania w doborze ubrań, w których pojawiają się w celu załatwienia swojej sprawy.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej kierownictwa ratusza wiceprezydent Marta Makuch poinformowała, że wdrożone zostały w siedzibach Urzędu Miejskiego w Słupsku i podległych samorządowi instytucjach procedury oszczędnościowe. Jedną z form jest utrzymywanie w pomieszczeniach urzędniczych temperatury nieprzekraczającej 17 stopni Celsjusza.

– Jako ciekawostkę mogę powiedzieć, że przez to dokręcanie kaloryferów już zużywamy mniej więcej o połowę mniej ciepła, a… płacimy tyle samo,. Co w zeszłym roku – mówi wiceprezydent Marta Makuch. – Opłaca się więc oszczędzać. Przynajmniej nie jest o wiele drożej. Wczoraj docierały do mnie głosy, że strasznie zimno jest w ratuszu, gdy się załatwia sprawy. Drodzy mieszkańcy, proszę się ciepło ubrać i uzbroić się w cierpliwość, bo robimy to dla nas wszystkich.

Wiceprezydent Makuch dodała, że od września prowadzone są spotkania ze wszystkim podległymi samorządowi jednostkami na temat stosowania najprostszych form oszczędzania energii – zarówno cieplnej jak i elektrycznej. Jednocześnie podkreśliła, że w placówkach oświatowych najniższą temperaturą jest 21 stopni Celsjusza. (rkh)

Skomentuj