K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Orlik przy Wiatracznej coraz bliżej modernizacji

0

Słupsk wstępnie zakwalifikował się do programu modernizacji kompleksów sportowych „Moje boisko – orlik 2012”. Oznacza to, że na remont „Orlika” przy ulicy Wiatracznej ma szansę otrzymać dofinansowanie w kwocie 229,5 tysiąca złotych. O tym, czy po wstępnej kwalifikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki słupski projekt utrzyma się na liście beneficjentów programu, okaże się już w grudniu.
.
Jak informuje Agnieszka Klimczak, dyrektor Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w którego zarządzie znajduje się kompleks sportowy przy Wiatracznej, projekt modernizacji tego obiektu zakłada przede wszystkim remont kontenerów szatniowo-sanitarnych o powierzchni około 60 mkw., wymianę nawierzchni oraz remont ogrodzenia. Całość prac sięga kwoty 700 tysięcy złotych.
.
Boiska cieszą się bardzo dużą popularnością zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Korzystają z nich szkoły, akademie piłkarskie, a także kluby i stowarzyszenia sportowe.
.
W toku naboru do programu zgłoszonych zostało 300 wniosków inwestycyjnych z całego kraju. Dofinansowanie na poprawę stanu technicznego ogólnodostępnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych otrzyma 181 spośród nich. (jwb)

Skomentuj