K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Testy HIV w słupskim szpitalu

0

Przez cały najbliższy tydzień będzie można wykonać w Słupsku bezpłatne badania w kierunku HIV. Akcja odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Testowania. Punkt konsultacyjno-diagnostyczny mieści się przy ulicy Hubalczyków 1 w budynku H Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Wszystkie osoby zainteresowane wykonaniem testu przyjmowane będą w pokoju 108 od poniedziałku, 28 listopada do piątku, 2 grudnia w godzinach 15.30-18.30 oraz w sobotę, 3 grudnia od godziny 9 do 15.
.
Badania są anonimowe, bezpłatne, nieinwazyjne i nie wymagają skierowania. W punkcie konsultacyjno-diagnostycznym można też porozmawiać z doradcą, który pomoże ustalić, czy rzeczywiście wystąpiło ryzyko zakażenia i potrzebne jest badanie. Obecnie postępy w leczeniu pacjentów zakażonych HIV wskazują, że mogą oni żyć zdrowo przez długi czas, o ile zostaną wcześnie zdiagnozowani.
.
Poza Europejskim Tygodniem Testowania do punktu konsultacyjno-diagnostycznego można także zgłaszać się na testy w kierunku zakażenia kiłą oraz wirusami HIV, HCV w każdą środę w godzinach 15.30-18.30 oraz w każdą pierwszą sobotę miesiąca w godzinach 9-15. (opr. jwb)

Skomentuj