K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mikołaj coraz bliżej

0

Wprawdzie św. Mikołaj odwiedza nas 6 grudnia, ale Słupsk zaszczyci swoją obecnością trzy dni wcześnie. Mali mieszkańcy miasta i ich opiekunowie będą mogli spotkać się z nim w najbliższą sobotę (3 grudnia) o godz. 13 w hali Gryfia.

Zapewne nawał pracy, który ma św. Mikołaj w grudniowe dni spowodował, że Słupsk na jego trasie znalazł się już 3 grudnia. Tego dnia o godz. 13 rozpocznie on w hali Gryfia spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami miasta i pozostanie z nimi do godz. 18.

– Tak hucznie nie obchodziliśmy mikołajków już dawno – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka, dyrektor Wydziału Współpracy i Promocji UM w Słupsku. – Jest to impreza dla wszystkich dzieci mieszkańców. Dla całych rodzin. Przygotowaliśmy bogaty program. Będą animacje, przedstawienia i koncerty. Formuła programowa jest bardzo bogata, ponieważ 3 grudnia jest Międzynarodowym Dzień Osób Niepełnosprawnych. Miejskie mikołajki organizujemy ze stowarzyszeniem Horyzont, które zapewni także animacje dla dzieci z niepełnosprawnościami, więc łączymy się tego dnia wszyscy, bez barier. Będzie można wziąć udział w warsztatach robienia pierników, sporządzania ozdób choinkowych, które będzie można zabrać ze sobą i umieścić na domowej choince. Będą przekąski i coś ciepłego, a wstęp na te imprezę jest bezpłatny.

Oprócz zabaw i występów artystycznych pojawią się także stoiska edukacyjne. Miejskie mikołajki organizowane są ze środków Miejskiej Komisji do spraw Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom, więc będzie można dowiedzieć się, jak przeciwdziałać rozprowadzaniu środków psychoaktywnych. Pomocne w tym będą też stoiska policji i straży miejskiej. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj