K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z policyjnego almanachu

0

W miniony piątek, 25 listopada, policjanci słupskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który usiał za kierownicę samochodu, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. W tym stanie spowodował kolizję drogową przy ulicy Zaborowskiej w Słupsku. Mundurowi Komendy Miejskiej Policji skierowani w to miejsce przebadali sprawcę alkomatem i w rozmowie ze świadkami ustalili okoliczności, w jakich doszło do zdarzenia.
.
Pijany 40-latek miał stracić panowanie nad samochodem, a zjeżdżając z drogi, uderzył w dwie latarnie znajdujące się pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem za prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie też odpowiedzialności za spowodowanie kolizji i uszkodzenie latarni ulicznych.
.
Z kolei w sobotę, 26 listopada, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło na trasie pomiędzy Smołdzinem a Smołdzińskim Lasem. Śmierć na miejscu poniósł 55-letni mężczyzna kierujący citroenem. Informację o tragicznym w skutkach wypadku dyżurny policji otrzymał o godzinie 17.10. Policjanci ze słupskiej drogówki, którzy skierowani zostali na miejsce zdarzenia, ustalili, że mężczyzna, jadąc w stronę Kluk, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni, a następnie dachował i zatrzymał się w rowie. W wyniku tego zdarzenia mieszkaniec Słupska poniósł śmierć na miejscu. W pojeździe poza kierowcą nie było innych osób.
.
Policjanci sporządzili oględziny miejsca i pojazdu oraz dokumentację fotograficzną, a citroena zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Na podstawie zebranych materiałów będą ustalali dokładny przebieg i okoliczności tego wypadku.
.
Policjanci z Komisariatu Policji II w Słupsku poszukują także sprawców przywłaszczenia 6.000 złotych, pieniędzy znalezionych w jednym ze słupskich centrów handlowych. Do zdarzenia doszło 5 sierpnia 2022 roku. W toku prowadzonych czynności mundurowi zabezpieczyli wizerunki osób mogących mieć związek z tą sprawą i publikują je za zgodą prokuratury. Każdy, kto rozpozna znajdujące się na zdjęciach osoby, proszony jest o kontakt z policjantami pod numerem telefonu 47 74 20 111. (opr. jwb, fot. KMP w Słupsku)

Skomentuj