K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Baśnie, muzyka i zabawa

0

Polska Filharmonia Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara w Słupsku zaprasza na koncert familijny, zatytułowany „Dziadek do orzechów – Mikołajki z muzycznej bajki”. Odbędzie się on 11 grudnia o godz. 12.30, ale o bilety warto postarać się już teraz.

Organizatorzy informuję, że „koncert nawiązuje do znanej w wielu filharmoniach tradycji niedzielnych koncertów familijnych. Dedykowany jest najmłodszym słuchaczom, którzy z okazji mikołajek w towarzystwie mamy, taty, babci, dziadka, cioci i wujka, będą mogli przenieść się w magiczną muzyczną podróż. W trakcie koncertu pojawi się niezwykły taneczny spektakl do muzyki Piotra Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”, w wykonaniu dzieci z klas rytmiki Państwowej Szkoły Muzycznej w Słupsku w choreografii Katarzyny Wyporskiej-Wawrzczak. Podczas niedzielnego spotkania przewidziany jest także muzyczny konkurs dla dzieci z widowni. Koncert dodatkowo wzbogacony jest ciekawym komentarzem prelegenta Bartosza Wiśniewskiego, który wprowadza nie tylko w świat muzyki, ale przybliża związane z tematem przewodnim legendy, baśnie, zwyczaje i anegdoty. Całość doskonale bawi i uczy”.

W trakcie całego występu akompaniuje zespół Filharmonic Band złożony z muzyków Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara, który wykonuje utwory w własnych aranżacjach. Zespół tworzą Mirosław Brzozowski – trąbka. Flugelhorn, Jarosław Nyc – saksofon altowy, sopranowy, Grzegorz Karaś – saksofon tenorowy, klarnet, Marek Sikora – puzon, Łukasz Jankowski – fortepian, Robert Sakowicz – gitara basowa i Wiesław Helinski – perkusja. (opr. rkh)

Skomentuj