K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złodzieje bilonu zatrzymani

0

Mundurowi z Ustki zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 37 lat podejrzewanych o włamania do kasetek z pieniędzmi montowanymi przy myjniach samochodowych. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wobec starszego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na okres miesiąca. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.
.
W ostatnich kilku tygodniach funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Ustce otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do kasetek z pieniędzmi montowanymi przy bezdotykowych myjniach samochodowych w Ustce i na terenie gminy Ustka. Policjanci zabezpieczali ślady i analizowali zapisy z kamer. W wyniku prowadzonych czynności operacyjnych wytypowali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tymi przestępstwami.
.
W miniony piątek wieczorem doszło do zatrzymania 20- i 37-latka. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Ustki, którzy zostali już przesłuchani. W wyniku pracy funkcjonariuszy część pieniędzy skradzionych z kasetek została odzyskana. Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Sąd zastosował wobec starszego tymczasowe aresztowanie na okres miesiąca. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat więzienia. (opr. jwb, fot. KMP w Słupsku)

Skomentuj