K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prośba o pomoc dla ciężko chorych braci

0

W sobotę, 10 grudnia, o godzinie 18 w auli Akademii Pomorskiej w Słupsku przy ulicy Kozietulskiego 7 odbędzie się koncert charytatywny „Blisko serca” dedykowany dwóm chorym chłopcom ze Słupska. Ten świąteczny w klimacie program artystyczny wyreżyseruje i poprowadzi aktorka Anna Samusionek. Na scenie wystąpią Beata Bednarz – wokalistka gospel, Dorothy Porawski – sopranistka, Robert Kudelski – aktor, dr Tomasz Karauda i 40-osobowy Chór ZNP Academia Musica ze Słupska. Artyści zaprezentują świąteczny repertuar, w którym znajdą się utwory gospel, pop i kolędy.
.
Celem muzycznego przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy na pomoc ciężko choremu rodzeństwu – 4-letniemu Patrykowi i 10-miesięcznemu Jasiowi Bosek. Starszy cierpi na silną epilepsję, ma niedowład połowiczny prawostronny, nie mówi, nie chodzi i ma problemy z siedzeniem. Wymaga częstej hospitalizacji i stałej rehabilitacji, a także zakupu specjalistycznych sprzętów, m.in. ortez, pionizatora i krzesełka. Jego brat Jaś jest niepełnosprawny od urodzenia, przyszedł na świat z wytrzewieniem jelit, trzy miesiące spędził w szpitalu. Teraz chłopcu potrzebna jest długotrwała rehabilitacja.
.
Organizatorzy zapraszają wszystkich ludzi dobrego serca do uczestnictwa w tym wydarzeniu, do finansowego i moralnego wsparcia chorych dzieci i ich młodych rodziców. Datki można wpłacać na konto zbiórki (Fundacja ChSCh O/Pomorski, Bank BNPPL, 81 2030 0045 1110 0000 0271 7460, tytuł wpłaty: Koncert Charytatywny dla Patryka i Jana) lub przekazywać bezpośrednio do puszek na dary podczas koncertu. Wstęp jest bezpłatny, obowiązują jednak wejściówki, które można pobrać w biurze SCOPiES przy ulicy Niedziałkowskiego 6 w Słupsku.
.
Świąteczny koncert charytatywny „Blisko serca” objęty został honorowym patronatem Prezydenta Miasta Słupska. Organizatorem muzycznego wydarzenia jest Fundacja Blisko Serca ChSCh Oddział Pomorski Filia w Słupsku we współpracy z Akademią Pomorską i MOPR w Słupsku, przy finansowym wsparciu firmy Prime Nieruchomości w partnerstwie z agencją reklamową Agola Media.
.
Więcej informacji: www.slupsk.bliskoserca.pl, www.slupsk.pl. Kontakt do organizatora: [email protected], tel. +48 791 349 494. (jwb)

Skomentuj