K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto Szkoły STO

0

Dzisiaj, 2 grudnia, w Zespole Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Słupsku zorganizowano Święto Szkoły. Okazją była 32. rocznica powstania placówek oświatowych STO.
.
W ten piątek nie było tradycyjnych lekcji w Zespole Szkół STO w Słupsku. Uczniowie wraz z gronem pedagogicznym przygotowali szereg atrakcji, które nie tylko bawiły, ale i uczyły. Po uroczystym odśpiewaniu nowego hymnu szkoły i przypomnieniu historii powstania tej placówki młodzież ruszyła na szlak przygód. Na poszczególnych przystankach musiała się wykazać umiejętnością wykorzystania konkretnych figur geometrycznych w tworzeniu rysunków czy zdolnościami plastycznymi w przygotowaniu kartek i ozdób świątecznych oraz portretów patrona szkoły, Mikołaja Reja. Nie od rzeczy było pamiętać o zasadach matematyki przy okazji pracy metodą origami. W sali muzycznej tym razem królował taniec, który służył integracji szkolnej społeczności. Starsze klasy stanęły przed zadaniami rozwiązania zagadek w języku angielskim, wykonania eksperymentów chemicznych oraz zdobycia wiedzy o posługiwaniu się laserem i prawach rządzących fizyką. A jakby tego było mało, to była szansa wykazania się myśleniem futurologicznym o przyszłej szkole i marzeniami o najlepszym dla uczniów spisie lektur. Swoją sprawność ruchową sprawdzali najmłodsi, którzy musieli wykonać łącznie sto skoków z miejsca.
.
Nie obyło się bez popisów artystycznych. Uczestnicy Dnia Szkoły obejrzeli spektakl, przygotowany przez Ewę Kreftę i koło teatralne klas 1-3. Historię Czerwonego Kapturka przedstawiono po angielsku. Potem sceną zawładnęli wokaliści, którzy – uczniowie wraz z nauczycielami – wykonali piosenkę Męskie Granie Orkiestra 2019. Jej refren był jednocześnie życzeniami przesyłanymi nie tylko całej szkolnej społeczności.
.
Dzień Szkoły STO zakończył się krótkim występem zespołu cheerleaderek w sali gimnastycznej, wspólnym tańcem i grupowym zdjęciem. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj