K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pływacy z medalami

0

Towarzystwo Pływackie Skalar Słupsk poinformowało o sukcesach swoich zawodników. Po medale i rekordy sięgnęli podczas Mistrzostw Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 letnich w Bydgoszczy, które zakończyły się wczoraj.

Pięciodniowe zawody, w których rywalizowali najlepsi w Polsce – czytamy w komunikacie TP Skalar Słupsk – były udane dla naszych zawodników. Cała nasza ekipa to siedemnastolatkowie, więc mieli przyjemność rywalizować ze starszymi od siebie, co tylko napędzało ich do lepszych startów. Nasz klub reprezentowali Wiktoria Palicka, Dawid Plaga, Dawid Karczmarczyk i Gracjan Krumplewski.

Medale w kategorii juniorskiej zdobyła Wiktoria Palicka, choć niewiele zabrakło do pierwszego medalu w kategorii seniorów. Wspomniane sukcesy zdobywała w stylu grzbietowym, a dokładnie na dystansach: 50 metrów II miejsce z czasem 28.63, 100 metrów III miejsce 1.01.32, 200 metrów III miejsce 2.10.99. Na uwagę zasługuje też Dawid Plaga, a zwłaszcza jego start na 200 metrów stylem dowolnym. Dawid po raz pierwszy osiągnął wynik poniżej 1.50.00, a dokładnie 1.49.76, co jest nowym rekordem klubu. Z dobrej strony pokazali się również Dawid Karczmarczyk i Gracjan Krumplewski, poprawiając swoje rekordy życiowe lub będąc ich bardzo blisko.

– Jestem dumny z naszych zawodników. To nie jest łatwe być młodszym rocznikiem i rywalizować ze starszymi o medale. Cieszę się z postawy całej drużyny, a teraz czas na na zasłużony odpoczynek. Przed nami nowy rok kalendarzowy i nowe cele do zrealizowania – podsumował trener Maciej Kowalewski. (opr. rkh)

Fot: Dariusz Plaga

Skomentuj