K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomoc dla pogorzelców

0

We Wrześciu niedaleko Słupska miał miejsce pożar budynku gospodarczego przy ulicy Spacerowej, zaadaptowanego na lokale socjalne, w których zakwaterowani byli uchodźcy z Ukrainy. Trzydzieści trzy osoby, które wcześniej znalazły tam schronienie, są bezpieczne, nikomu nic się nie stało. Niestety ogień strawił dom i dobytek lokatorów.
.
Zgłoszenie o pożarze budynku w miejscowości Wrzeście dyżurny stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Słupsku przyjął w piątek, 2 grudnia, o godzinie 15. Na miejsce natychmiast skierowano zastępy jednostek ochrony przeciwpożarowej. Z obiektu ewakuowały się dwie osoby, reszta znajdowała się poza lokalem mieszkalnym. Dom, który w ogniu uległ całkowitemu zniszczeniu, zamieszkiwały trzydzieści trzy osoby z Ukrainy. Ogień ze względu na palną konstrukcję obiektu szybko się rozprzestrzeniał. Strażacy skupili działania na obronie sąsiadujących budynków i mienia ruchomego. Na razie nie jest znana przyczyna powstania pożaru. Dalsze czynności prowadzone będą z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa oraz technika policyjnego.
.
W związku z wydarzeniem w gminie Słupsk organizowana jest zbiórka rzeczy dla pogorzelców. Potrzebna jest żywność, chemia, odzież, w tym kurtki, bluzy, koszulki, spodnie – zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w różnych rozmiarach. Akcję koordynuje Centrum Usług Społecznych. Dary zbierane są w Centrum Aktywności Lokalnej w Lubuczewie 29 B. Można je przynosić od poniedziałku do piątku w godzinach 16-18 oraz w niedzielę od 14 do 16. (jwb, fot. PSP Słupsk, asp. sztab. Mariusz Paprocki)

Skomentuj