K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Scania dzieciom

0

Scania Production Słupsk S.A. zaznacza swoją obecność w lokalnej społeczności nie tylko powstającymi tutaj autobusami. Pracownicy i zarząd firmy zorganizowali akcję pod hasłem Miedziaki na dzieciaki i przekazali podopiecznym domów dziecka zebrane 10 tysięcy złotych.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w słupskiej Scanii uroczyście przekazano kwotę 10 tysięcy złotych podopiecznym miejskich domów dziecka. Placówki dysponują 32 miejscami i wszystkie są zajęte przez dzieci powyżej 10 roku życia. W przekazaniu uzbieranych pieniędzy i podarunków z okazji mikołajek uczestniczyli Robert Eriksson, dyrektor zarządzający i Lilianna Łuczkiewicz, dyrektor personalny firmy.

– Pomysł narodził się podczas mojej wizyty w jednym z domów dziecka – mówi Lilianna Łuczkiewicz. – Postanowiliśmy zbierać pieniądze i pomóc wyremontować mieszkania, w których dzieci mieszkają. Dzięki sercom naszych pracowników, pracowników Scania Production Słupsk, udało nam się zebrać ponad sześć i pół tysiąca, a do dychy dorzucił nam zarząd, który docenił zaangażowanie pracowników. Nie jest to dzień przypadkowy, ponieważ jutro mamy mikołajki i z tej okazji chcielibyśmy przekazać też podarunki wszystkim podopiecznym słupskich domów dziecka.

Dyrektor personalna podkreśliła, że to jest początek współpracy. Scania od stycznia przyszłego roku rozpoczyna akcję finansowania nauki języka angielskiego dla podopiecznych trzech słupskich placówek. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj