K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Spektakle w słupskiej Tęczy

0

W najbliższą sobotę, 10 grudnia, miłośnicy widowisk lalkowych będą mogli po raz ostatni w tym roku zobaczyć na scenie Teatru Lalki Tęcza spektakl pt. „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza”. Jest to historia dwójki bohaterów, utkana na motywach baśni ludowych. Jej tekst opracowała Marta Guśniowska, a całość wyreżyserował Michał Tramer. Na przedstawienie, które odbędzie się 10 grudnia o godzinie 11, aktorzy zapraszają dzieci od trzeciego roku życia wraz z dorosłymi.
Bilety do nabycia online: https://biletyna.pl/spektakl/Niedzwiedz-i-Masza-czyli-gdzie-moja-kasza-Teatr-Tecza/Slupsk, rezerwacja telefoniczna: 59 842 87 94.
.
Z kolei 15 grudnia o godzinie 19 odbiorców sztuki teatralnej czeka kolejna odsłona Czwartku Dorosłego Widza. Tęcza przypomni znakomite przedstawienie pt. „Švejk”. A choć wydawać by się mogło, że postać tę zna każdy, to widzowie będą mieli okazję zderzyć swoje wyobrażenia na temat ikony czeskiej literatury z interpretacją Joanny Zdrady, która wyreżyserowała spektakl i była współautorką adaptacji utworu Jaroslava Haška. W nocie teatralnej czytamy: „Lekka forma, balansująca na krawędzi klaunady, jest pretekstem do wypowiedzi na temat jednego z najkrwawszych konfliktów zbrojnych w historii. Pod pozorami dowcipu Szwejk piętrzy sensy, a humor i parodia stają się sposobem na przetrwanie czasu wielkich społecznych i politycznych zmian”. Bilety do nabycia online: https://biletyna.pl/spektakl/Svejk/Slupsk, rezerwacja telefoniczna: 59 842 87 94.
.
Teatr informuje także zainteresowanych, że działa już sklep internetowy Tęczy: https://teatrlalkitecza.pl/sklep/. Można w nim nabyć m.in. najnowsze wydawnictwa placówki, w tym monografię z okazji 75-lecia PTL i „Damrokę” T. Mana, a także lalki, które powstały w pracowni plastycznej teatru, czy też płytę z piosenkami ze spektakli. (jwb, fot. Magda Tramer, źródło: Tęcza)

Skomentuj