K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ulica, tablica i budynek

0

Dzisiaj (9 grudnia) odbyło się w Kobylnicy otwarcie ulicy i nadanie jej imienia Jolanty Szczypińskiej, zmarłej przed czterema laty posłanki ze Słupska. Odsłonięty został również kamień z pamiątkową tablicą, a zwieńczeniem było otwarcie nowego budynku Urzędu Gminy Kobylnica.

Droga wiodąca od przejazdu kolejowego na ul. Kolejowej w Kobylnicy do skrzyżowania z ulicą Szczecińską w Słupsku w ostatnich trzykrotnie zmieniała nazwę. Najpierw jej patronem był prof. Poznański, potem przemianowano ją na Transportową, a od dzisiaj jest to ulica Jolanty Szczypińskiej. Otwarto ja oficjalnie po przebudowie, która trwała rekordowo krótko i kosztowała prawie 9 milionów złotych, z czego niemal 90% pochodzi z pozyskanego dofinansowania z Polskiego Ładu.

W uroczystości, która odbyła się w pobliżu ronda Rzemieślników uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele administracji państwowej, lokalni samorządowcy i włodarze gmin. Wójt Leszek Kuliński powitał wszystkich i podziękował za wkład pracy i zaangażowania w realizację tej inwestycji. Szczególne podziękowania skierował do posła Piotra Müllera, który – co podkreślił wójt – od początku swojej działalności politycznej stara się wspierać rozwój regionu słupskiego. Rzecznik prasowy rządu w swoim wystąpieniu wspomniał o osobistych kontaktach, które łączyły jego i jego ojca z posłanką Szczypińską. Krótkim wspomnieniem o Jolancie Szczypińskiej podzieliła się także Barbara Szczepańska, przyjaciółka nieżyjącej posłanki. Elementem tej uroczystości było odsłonięcia kamienia z tablicą pamiątkową poświęconą patronce ulicy. Stoi on na wysokości ronda Rzemieślników, na terenie należącym do Indeki.

Uczestnicy tej uroczystości zostali zaproszeni przez wójta Kulińskiego do przejazdu nowo wybudowaną ulicą, a następnie do urzędu gminy, gdzie nastąpiło otwarcie nowego budynku tego samorządu i administracji gminnej. Poświecenia obiektu dokonał ks. Marek Konkol, proboszcz kobylnickiej parafii. Nowy gmach znacznie poprawi komfort obsługiwania petentów i pracy zatrudnionych urzędników. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj