K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szlachetna Kobylnica

0

Wolontariusze Szlachetnej Paczki z gminy Kobylnicy uczestniczyli w Weekendzie Cudów. Ta ogólnopolska akcja zainicjowana przez Stowarzyszenie Wiosna z roku na rok znajduje szerokie wsparcie darczyńców.

Zasada jest prosta. Z listy rodzin lub samotnych osób będących w bardzo trudnej sytuacji darczyńcy – firma, osoba prywatna bądź grupa osób – wybierają tę, której potrzeby chcą zaspokoić. W tym roku w gminie Kobylnica zakwalifikowanych do otrzymania tego wyjątkowego bożonarodzeniowego wparcia było 12 rodzin. Dla każdej z nich znalazł się darczyńca. Swój udział tradycyjnie już zaznaczyli także pracownicy jednostek organizacyjnych gminy Kobylnica.

– Po raz kolejny uczestniczymy w akcji Szlachetnej Paczki – mówi Leszek Ku;iński, wójt gminy. – To jest 22. edycja i uczestniczyliśmy już w kilku z nich poprzez to, że wśród jednostek organizacyjnych oraz urzędu gminy organizowaliśmy zbiórkę finansową. Potem na stronie internetowej Szlachetnej Paczki poszukiwaliśmy osób oczekujących na pomóc. W tym roku jest to osoba z miejscowości Kwakowo, która ma bardzo poważne schorzenia. To osoba leżąca. Zakupiliśmy elementy służące rehabilitacji, łóżko i środki higieniczne. To zostało nabyte za pieniądze, które zebraliśmy wśród 80 pracowników naszej gminy. To była kota ponad 5,5 tysiąca złotych. Udało nam się kupić praktycznie wszystko to, o co poprosiła nas rodzina osoby potrzebującej.

Dary i towarzyszące im upominki rozwożone były przez wolontariuszy w sobotę i w niedzielę. Wszystko trafiało bezpośrednio do tych, którzy takiej pomocy potrzebują. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj