K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koniec przebudowy ulicy Batorego

0

Przebudowa ulicy Batorego rozpoczęła się w marcu tego roku i miała potrwać pięć miesięcy. W lipcu nastąpił jednak przestój w robotach budowlanych, co skutkowało przesunięciem terminu ich zakończenia. Teraz Urząd Miejski w Słupsku poinformował o końcu tej inwestycji.

Przypomnijmy, że powodem przestoju było uszkodzenie w trakcie prac budowlanych korzeni drzew i wszczęcie przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego postępowania wobec ZIM-u za zniszczenie drzew. Ostatecznie inwestor otrzymał zgodę na wycięcie dorodnych lip, ale musiał zapłacić prawie 40 tysięcy kary. Drzewa musiały zniknąć, ponieważ ich systemy korzeniowe nie pozwalały na poprowadzenie jezdni dwukierunkowej nawet przy minimalnych parametrach. We wrześniu firma realizująca inwestycję mogła wrócić na plac budowy, a teraz ulica Batorego jest już w pełni gotowa do użytkowania.

Jak informuje Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy UM w Słupsku, „prace obejmowały kompleksową przebudowę ulicy na całej długości od al. 3 Maja do ul. Grażyny, czyli ok. 320 m. Ulica zyskała nową nawierzchnię jezdni i chodników, przebudowie podlegały także sieci uzbrojenia technicznego, m.in. powstała nowa kanalizacja deszczowa. Wykonane zostanie także zagospodarowanie zielenią, w tym nasadzenia nowych drzew jako rekompensata za wycięte drzewa, które kolidowały z przebudową. Równocześnie z inwestycją drogową wykonano prace związane z przebudową sieci wodno-kanalizacyjnych, obsługujących przyległą zabudowę mieszkaniową.

Prace finansowane były ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a ich koszt wyniósł niespełna 2,1 mln złotych. (opr. rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj