K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Marihuana w słoikach po przetworach

0

Komenda Miejska Policji w Słupsku informuje o zatrzymaniu 45-latka z Dębnicy Kaszubskiej za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna ukrywał marihuanę w piwnicy w słoikach po przetworach. Zatrzymania dokonali funkcjonariusze z ogniwa patrolowo-interwencyjnego I Komisariatu Policji.
.
Mundurowi, którzy około godziny pierwszej w nocy wezwani zostali przed jeden z bloków w związku ze zgłoszeniem przez mieszkańców zakłócenia spokoju, zwrócili uwagę na palące się światło w piwnicy. Po zakończeniu interwencji weszli do środka, aby sprawdzić, czy nie dochodzi tam do włamania. Zaraz po wejściu zobaczyli mężczyznę, który był zdenerwowany i ukrywał jakieś przedmioty. Jak się okazało, były to słoiki z marihuaną. Na miejscu pracę rozpoczął policyjny technik, który wykonał oględziny i zabezpieczył ślady. W trakcie przeszukania mieszkania mężczyzny mundurowi znaleźli kolejne narkotyki – tym razem marihuana była ukryta w kartonie. Blisko 400 gramów zabezpieczonych narkotyków przekazano biegłemu sądowemu do dalszych badań. Mieszkaniec Dębnicy Kaszubskiej został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przeprowadzone zostały z nim dalsze czynności procesowe.
.
Zatrzymany 45-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, a prokurator zastosował wobec niego dozór, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe. Za zarzucane mężczyźnie przestępstwo grozi kara od roku do 10 lat więzienia. (jwb, źródło: KMP)

Skomentuj