K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jarmarkowy czas

0

Za dwa dni na ulicy Nowobramskiej w Słupsku uruchomione zostaną stoiska handlowe i zacznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Wszystko zainauguruje przekazanie władzom miasta przez słupskich harcerzy Betlejemskiego Światełka Pokoju.

W najbliższy piątek (16 grudnia) o godz. 16.30 rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy. To już tradycyjna wielodniowa impreza handlowo-rozrywkowa, która w godzinach trwania licznie gromadzi zainteresowanych słupszczan. W tym roku organizatorzy przygotowali ognistą inaugurację jarmarku, bo rozpocznie go pokaz fireshow, a i w kolejne dni nie zabraknie atrakcji. Czynne będą stoiska handlowe oferujące bogaty asortyment serów, nalewek, miodów, ryb, pierogów i uszek oraz pięknych ozdób świątecznych. Nie zabraknie nawet góralskich oscypków. Spragnieni i zgłodniali będą mogli skorzystać z punktów gastronomicznych, które serwować będą między innymi chleb ze smalcem, gorącą czekoladę i pierniki. Na dzieci czekać będą zabawy, gry w Świąteczne Koło Fortuny i słodkie upominki. W jarmarkowy weekend na słupszczan czeka bogaty program artystyczny, w nim koncerty, występy zespołów i solistów oraz wspólne kolędowanie.

Tradycyjnie już jarmarki są okazją do prowadzenia różnych akcji profilaktycznych i edukacyjnych. Tym razem uruchomione zostaną stoiska, na których u specjalistów zasięgnąć będzie można porad w sprawie radzenia sobie z uzależnieniami i przemocą.

Słupski Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 21 grudnia. (opr. rkh)

Skomentuj