K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

NFZ dłużej czynny

0

Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia w Gdańsku wydłużył w poniedziałki godziny obsługi klientów. Jest to reakcja na zgłaszane wcześniej oczekiwania klientów.

Mariusz Szymański, rzecznik prasowy Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ informuje, że „wszystkie zainteresowane usługami NFZ osoby mogą zgłaszać się do placówek funduszu na terenie województwa pomorskiego w poniedziałki od godziny 8 do 18, a od wtorku do piątku w godzinach od 8 do 16. Nowy harmonogram pracy obowiązuje także w delegaturze w Słupsku przy ulicy Poniatowskiego 4.

We wszystkich wymienionych placówkach potwierdzić można tzw. profil zaufany, uzyskać pomoc w założeniu Internetowego Konta Pacjenta oraz porady dotyczące korzystania z mobilnej aplikacji mojeIKP, otrzymać dla siebie i najbliższych Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), uzyskać informację o prawie do świadczeń, złożyć wnioski o dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne i leczenie uzdrowiskowe, sprawdzić czas oczekiwania i pierwsze wolne terminy na wybrane świadczenia medyczne, a także zgłosić skargę”. (opr. rkh)

Skomentuj