K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Charytatywne śpiewanie

0

W najbliższą sobotę (17 grudnia) w kościele Mariackim w Słupsku odbędzie się charytatywny koncert na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Usłyszeć będzie można najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

To charytatywne wydarzenie artystyczne organizuje Słupski Ośrodek Kultury w partnerstwie z Słupską Sinfoniettą i Tu Kultura – studiem artystycznym. Patronatem honorowy objęła je Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska.

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a wśród solistów są Jana Akutina, Aleksandra Cybula, Natasza Górnicka, Maja Konopa, Daria Korowajczyk, Martyna Kotowicz, Milena Krumplewska, Kamila Lewicka, Maja Majerowska, Zuzanna Majewska, Natalia Markina, Milena Pela, Dina Pokotyliuk, Katarzyna Reichert, Misza Szcześniak i Katarzyna Wołoszyn. W kościele Mariackim zaśpiewają także chóry. Będą to Dziecięco-Młodzieżowy Chór Fantazja, Młodzieżowy Chór Kantele, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Słupsku, Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego Academia Musica i Chór Pasjonata z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. Chóry do koncertu przygotowały Jolanta Otwinowska i Lilianna Zdolińska. Orkiestrami Słupskiej Sinfonietty i PSM I i II st. w Słupsku dyrygować będą Kateryna Diachenko i Maciej Banachowski, a całość poprowadzi Jolanta Krawczykiewicz.

Sobotni koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku rozpocznie się w kościele Mariackim o godz. 19. (opr. rkh)

Skomentuj