K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolędy, pastorałki i wsparcie

0

Koncert charytatywny na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku był wydarzeniem, które przyciągnęło do kościoła Mariackiego tłumy słupszczan. Kościelne ławy i miejsca obok zajęli miłośnicy dobrej muzyki i darczyńcy zarazem.

Sobotni koncert na rzecz słupskiego hospicjum cieszył się ogromnym powodzeniem nie tylko słupszczan, ale i mieszkańców regionu. Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska i zarazem patron koncertu w swoim krótki wystąpieniu podkreśliła nie tylko społeczną, trudną do przecenienia rolę słupskiego hospicjum, ale też tę intymną, bo związaną z osobistymi przeżyciami.

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze kolędy i pastorałki, a wśród nich również te współczesne, jak chociażby „Kolęda dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera. Partie solowe należały do Jany Akutiny, Aleksandry Cybuli, Nataszy Górnickiej, Mai Konopy, Darii Korowajczyk, Martyny Kotowicz, Mileny Krumplewskiej, Kamili Lewickiej, Mai Majerowskiej, Zuzanny Majewskiej, Natalii Markiny, Mileny Peli, Diny Pokotyliuk, Katarzyny Reichert, Miszy Szcześniaka i Katarzyny Wołoszyn. W kościelnych wnętrzach wyjątkowo brzmiał połączony chór, który tworzyły Dziecięco-Młodzieżowy Chór Fantazja, Młodzieżowy Chór Kantele, Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Słupsku, Chór Związku Nauczycielstwa Polskiego Academia Musica i Chór Pasjonata z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. Chóry do koncertu przygotowały Jolanta Otwinowska i Lilianna Zdolińska. a orkiestrami Słupskiej Sinfonietty i PSM I i II st. w Słupsku dyrygowali Kateryna Diachenko i Maciej Banachowski.

Wstęp na koncert był bezpłatny, ale puszki wolontariuszy stojących w kruchcie kościoła wypełniły się szczodrymi datkami. Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku wsparte zostało kwotą ponad 13 tysięcy złotych. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj