K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Na stół, pod choinkę i na nią

0

W miniony piątek rozpoczął się na ulicy Nowobramskiej w Słupsku doroczny Jarmark Bożonarodzeniowy. Mroźna pogoda nie odstraszyła klientów straganów i przez weekend chętnie odwiedzali kiermaszowe stoiska.

Miniony weekend upłynął pod znakiem przedświątecznych jarmarków i kiermaszów. Największy z nich został otwarty w piątek na ulicy Nowobramskiej w Słupsku. Mróz, duża wilgotność powietrza i podmuchy wiatry nie odstraszały ani handlowców, ani klientów. Na stoiskach dominowały świąteczne ozdoby i gadżety mogąca stać się atrakcyjnymi prezentami pod choinkę. Była spora obfitość serów, słodyczy, wędlin, ryb i innych artykułów spożywczych, które mogły zaspokoić gusty nawet wybrednych smakoszy. Przemarznięci mogli ogrzać się ciepłymi napojami i garmażerką. Wśród kupujących spotkać można było maskotki i wolontariuszy kwestujących na charytatywne cele. Dzieci miały swoje koło fortuny, którym z zapałem kręcili w poszukiwaniu szczęści. Czas wędrówki między straganami umilały występy artystyczna na scenie stojącej w pobliżu Starego Rynku.

Ten nastrój i widok nie był jedynie weekendowy. Słupski jarmark Bożonarodzeniowy potrwa jeszcze dwa dni, czyli do 21 grudnia. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj