K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pilotażowe porozumienie szkół

0

Dzisiaj, 20 stycznia, w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 im. Adama Mickiewicza w Słupsku podpisana została umowa pomiędzy tą szkołą i dwiema słupskimi podstawówkami. W myśl jej zapisów uczniowie ogólniaka będą swoistymi mentorami dla uczniów szkół podstawowych.
.
Uroczyste podpisanie porozumienia między LO II a szkołami podstawowymi nr 5 i 6 poprzedził krótki występ młodzieżowego składu Chóru Fantazja. Po nim głos zabrali przedstawiciele ogólniaka i władz miasta.
.
– Chcielibyśmy, aby nasza współpraca przyniosła przede wszystkim wartość dydaktyczną, ale również i mentorską – podkreślił Domański, dyrektor II LO, zwracając się do obecnych w auli uczniów podstawówek. – Chcemy, aby nieco starsi wasi koledzy byli dla was wsparciem, motorem tego, aby chcieć się uczyć w zmieniającym się świecie. W tym porozumieniu kładziemy nacisk na przedmioty matematyczno-fizyczne, ponieważ jest z nimi najtrudniej. W związku z tym, korzystając z bazy, jaką dysponuje nasze liceum w postaci świetnych nauczycieli i wybitnych uczniów, chcemy stworzyć taka platformę porozumienia i pracy. Pewne treści i pojęcia będą łatwiej przyswajane, kiedy będą tłumaczone przez licealistów klas pierwszej, drugiej czy trzeciej, ponieważ ich język, który jest przecież kodem, być może w sposób łatwiejszy dotrze do was.
.
Marta Makuch, wiceprezydent Słupska dodała, że ten pilotażowy program może być zachętą dla innych średnich szkół do nawiązania takiej współpracy z podstawówkami. Jest tutaj szeroki pole do popisu, ponieważ II LO obejmuje swoim patronatem tylko dwie ósme klasy – po jednej z każdej z podstawówek.
.
Dokument porozumienia podpisali Mariusz Domański, dyrektor II LO, Krystyna Lewandowska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 i Grzegorz Borecki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku. Goście i gospodarze pożegnani zostali piosenką w wykonaniu Natalii Kwiatek. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj