K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wypadek z udziałem autobusu i osobówki

0

W poniedziałek, 19 grudnia, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem autobusu i samochodu osobowego. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka autobusem. Tylko wczoraj mundurowi zostali poinformowani o 15 zdarzeniach drogowych.
.
Wczoraj około godziny 14:30 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze pomiędzy Dębnicą Kaszubską i Podwilczynem. Na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze słupskiej drogówki, którzy wstępnie ustalili, że jadący w kierunku Podwilczyna 71-letni kierowca volkswagena stracił na zakręcie panowanie nad swoim samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w jadący z naprzeciwka autobus. W wyniku tego zdarzenia pasażerka osobówki z podejrzeniem obrażeń kręgosłupa została przewieziona do szpitala. W autobusie w chwili zdarzenia poza kierowcą znajdował się tylko jeden pasażer. Badanie trzeźwości wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów z udziałem technika kryminalistyki i sporządzili dokumentację fotograficzną, na podstawie której będą ustalać dokładne okoliczności wypadku.
.
Tylko w miniony poniedziałek na drogach Słupska i powiatu słupskiego doszło do 14 kolizji i jednego wypadku drogowego. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności. Śliska nawierzchnia, padający deszcz i topniejący śnieg wymagają od kierowców większego skupienia. (opr. jwb, fot. KMP)

Skomentuj