K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bushcraft w Lasku Południowym

0

Uczyli się technik przetrwania na łonie natury. W czasie dwóch dni, 13 i 21 grudnia, szósto- i siódmoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku wzięli udział w warsztatach pn. „Jak przetrwać w leśnej dziczy – czyli bushcraft dla uczniów”.
.
Zamiast standardowych lekcji w szkolnej ławce uczniowie SP 6 wzięli udział w niecodziennych leśnych warsztatach. Uczyli się budowania schronienia na wypadek pozostania w lesie, dowiedzieli się, jaki ekwipunek należy ze sobą zabrać, rozkładali hamaki, a także współpracowali ze sobą.
.
– To ważne, aby młodzi ludzie wiedzieli, że mają wokół siebie osoby, na których mogą polegać. Zajęcia miały za zadanie zbliżyć ich do siebie i każdego z osobna do natury. Polegali na swoich zmysłach, a także rozwiązywali logiczne zagadki. I uwaga – nie korzystali w tym czasie z telefonów – mówi Marta Kotusiewicz, prezes Fundacji „Las Story”.
.
Bushcraft oznacza w dosłownym tłumaczeniu „krzaczaste rzemiosło”. Wykorzystuje wiele technik survivalowych, stanowi jednak dużo szersze pojęcie. To nie tyle sztuka przetrwania w sytuacjach kryzysowych, co nauka tego, jak żyć w lesie. Można się poczuć jak pionier w leśnej dziczy.
.
„Jak przetrwać w leśnej dziczy – czyli bushcraft dla uczniów” to projekt realizowany w ramach środków z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień na rok 2022. Inicjatywa obejmowała zajęcia dla trzech klas, w których udział wzięło blisko 60 uczniów. (opr. jwb)

Skomentuj