K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert „Blisko Serca Świątecznie” – ponad 10 tysięcy złotych dla chorych braci

0

Projekt charytatywny słupskiej filii Fundacji Blisko Serca Chrześcijańska Służba Charytatywna został zrealizowany z sukcesem 10 grudnia br. Na pomoc dwóm ciężko chorym braciom, 4-letniemu Patrykowi i 10-miesięcznemu Jasiowi, słupszczanie i goście zebrali 10.874 złote i 80 groszy. Starszy choruje na silną epilepsję, ma niedowład połowiczny prawostronny, nie mówi, nie chodzi, ma problemy z siedzeniem. Wymaga częstej hospitalizacji. Młodszy urodził się z wytrzewieniem jelit. Obaj potrzebują rehabilitacji, jeden specjalistycznego sprzętu ortopedycznego.
.
Koncert został zrealizowany pod honorowym patronatem prezydent miasta Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej we współpracy z Akademią Pomorską w Słupsku, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Wydziałem Współpracy i Promocji UM w Słupsku, Słupskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Ekonomii Społecznej, z wolontariuszami II LO im. Adama Mickiewicza w Słupsku oraz przy finansowym wsparciu firmy Prime Nieruchomości i patronacie medialnym Agola Media.
.
Podczas koncertu wystąpili: Anna Samusionek, Beata Bednarz, Dorothy Porawski, Robert Kudelski, Tomasz Karauda i 40-osobowy Chór ZNP Academia Musica pod dyrekcją Jolanty Otwinowskiej. Było świątecznie, pięknie i wzruszająco. Znakomity repertuar i wykonanie utworów przez artystów nagradzane były gromkimi owacjami. Okazało się po raz kolejny, że piękne z pożytecznym można połączyć. Wszystkim biorącym udział w tym projekcie pomocowym organizatorzy serdecznie dziękują.
.
„Jeśli sam nie doświadczasz cudu, bądź cudem dla innych”. (Nick Vujicic)
Organizatorzy pomocy dla Patryka i Jasia zachęcają wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wesprzeć chorych chłopców, o wpłaty na konto zbiórki. Potrzebne dane znajdują się na stronie fundacji: https://slupsk.bliskoserca.pl/aktualnosci/koncert-charytatywny-blisko-serca-swatecznie-dla-patryka-i-jasia,2786. Kontakt do organizatora: [email protected], tel. +48 791 349 494. (opr. jwb)

Skomentuj