K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Magiczny grudzień w „Dziesiątce”

0

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 10 im. Polonii w Słupsku panuje wyjątkowa atmosfera. Intensywne działania Rady Rodziców sprawiły, że tylko w grudniu dzieci otrzymały wiele atrakcyjnych prezentów. Ponad 150 uczniów klas szóstych i siódmych obejrzało spektakle „Opowieść Wigilijna” oraz „Zemsta” w Nowym Teatrze w Słupsku. W szkolnej świetlicy pojawiły się nowoczesne podświetlane tablice sensoryczne do malowania, a sale oddziałów integracyjnych zostały wyposażone w pufy sensoryczne. Powstały też kąciki wyciszenia. Niespodzianką okazała się świąteczna dekoracja, którą przygotowała firma Pan Balon Słupsk. Dzięki niej uczniowie mogli uwiecznić niezapomniane chwile na zdjęciach klasowych i koleżeńskich. Natomiast dzięki pracowni tortów artystycznych Słodkie Babeczki i przeprowadzonym warsztatom piernikowym w szkole unosiły się smakowite zapachy zbliżających się świąt.
.
Największym osiągnięciem było jednak pozyskanie funduszy na utworzenie tak bardzo wyczekiwanej przez społeczność szkolną pracowni integracji sensorycznej. Przy wsparciu prezydent Słupska Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, wiceprezydent Marty Makuch, przewodniczącej Komisji Edukacji Rady Miejskiej Małgorzaty Lenart oraz radnym szkoła otrzymała już teraz na wyposażenie tego pomieszczenia 30 tysięcy złotych. To bardzo ważny cel obrany przez rodziców. Dzięki ich zaangażowaniu dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mogły uczestniczyć w zajęciach terapeutycznych. Co ważne, już teraz rozpoczęła się realizacja tego zadania.
.
Rada Rodziców dziękuje wszystkim, którzy wspierają jej działalność. Współpraca wielu przyjaznych szkole osób pozwala na stworzenie uczniom atrakcyjnych warunków do zdobywania wiedzy na wysokim poziomie, a także poznawania świata oraz rozwijania zainteresowań i talentów. (opr. jwb)

Skomentuj