K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wyremontowana szkolna stołówka

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku mają do dyspozycji wyremontowaną stołówkę. Pieniądze na ten cel pozyskano z programu ministerialnego, budżetu miasta oraz od sponsorów, którymi są rodzice.

W wyremontowanej stołówce Szkoły Podstawowej nr 6 w Słupsku zorganizowano dzisiaj konferencję prasową władz miasta. Powodem tego była chęć pokazania słupszczanom sposobu spożytkowania funduszy pozyskanych przez dyrekcję szkoły.

– Lokalizacja stołówki się nie zmieniła – podkreślił Grzegorz Borecki, dyrektor SP 6. – Pomieszczenie przeszło jednak gruntowny remont, począwszy od posadzek, poprzez instalację elektryczną, aż do wystroju wnętrza. Ten zaprojektowała nasza nauczycielka z takim pomysłem i smakiem, że wszystko do siebie pasuje. Koszt całego przedsięwzięcia to około 60 tysięcy złotych. Miasto partycypowało w nim w wysokości 20 procent. Ponad 40 tysięcy to pieniądze pozyskane z programu rządowego „posiłek w szkole i w domu”, a sponsorzy w osobach rodziców uczniów i sympatyków szkoły dołożyli do tego około 10 tysięcy złotych.

Zmodernizowana stołówka prezentuje się okazale i chociaż jest niewielka, zaspokaja – o czym zapewnia dyrektor szkoły – potrzeby uczniów. Wiceprezydent miasta Marta Makuch dodała, że z tego samego programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej korzystają w Słupsku także szkoły podstawowe nr 8 i 16. (rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj