K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pierwsze dziecko urodzone w słupskim szpitalu w 2023 roku

0

Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku poinformował, że pierwszym dzieckiem urodzonym w placówce po północy 1 stycznia 2023 roku jest Julia Zuzanna Wdowczyk. Dziewczynka ważyła 3 kilogramy i 800 gramów i mierzyła 60 centymetrów. Na świat przyszła o godzinie 7.55.
.
– Córka urodziła się o czasie, w 39. tygodniu ciąży, choć jej poród był dla mnie małym zaskoczeniem – mówi Agnieszka Wdowczyk z Borzęcina, mama małej Julki. – Od kilku dni przebywałam w szpitalu i w sylwestra o północy oglądałyśmy przez okno z koleżanką z pokoju fajerwerki nad Słupskiem. Położyłam się spać i nagle o trzeciej w nocy poczułam, że odeszły mi wody. Zaczęła się akcja porodowa. Trochę się męczyłam, ale córeczka szczęśliwie pojawiła się na świecie.
.
Pani Agnieszka była trochę zaskoczona długością swojej pociechy. Wszystkie ubranka, które miała ze sobą dla dziewczynki, miały rozmiar 56 centymetrów i rodzina musiała przygotować większe.
.
Po pierwszej nocy, kiedy Julia Zuzanna prawie wcale nie spała, kolejna była już spokojna. Wkrótce obie z mamą wychodzą do domu. Mała Julka jest piątym dzieckiem państwa Wdowczyków. Na małą w domu czeka trzech braci i siostra.
Mała pacjentka otrzymała od zarządu słupskiego szpitala certyfikat potwierdzający, że jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2023 roku oraz drobny upominek. Rodzicom wręczono list gratulacyjny. (opr. jwb)

Skomentuj