K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ferie przy szachownicy

0

Szachy w Słupsku powoli odzyskują dawną popularność i miejsce na mapie dyscyplin przynoszących miastu znaczące sukcesy. Swój wkład w ten trend ma Słupska Akademia Szachowa, która zajęcia prowadzi w Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ulicy Marii Zaborowskiej.

Ferie zimowe, które w województwie pomorskim rozpoczynają się w najbliższy poniedziałek, nie oznaczają bezczynności szachowej akademii. Już pierwszego dnia uczniowskiego wypoczynku, 16 stycznia, odbędzie się Feryjny Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora ZSO w Słupsku.

– Do udziału w tym turnieju zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz średnich do lat 17 – mówi Grzegorz Hilarecki, twórca i instruktor Słupskiej Akademii Szachowej. – Turniej zostanie przeprowadzony w formule szachów szybkich, w których rozegranych będzie 7 rund z czasem 10 minut na zawodnika. Osobno klasyfikować będziemy szachistów do 9 lat, czyli z rocznika 2014 i młodszych.

Turniej rozpocznie się o godzinie 10 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Słupsku przy ulicy Marii Zaborowskiej 2. Zgłoszenia zawodników przyjmowane są w dniu zawodów do godziny 9.30. Zawodników obowiązuje wpisowe w wysokości 15 złotych. (rkh)

Skomentuj