K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Hip-hopowy piątek

0

W najbliższy piątek, 13 stycznia, rozpoczyna się w Słupsku kolejna edycja Hip-Hop Fast. Miejscem tego wydarzenia będzie hala Gryfia, a jego początek przewidziano na godzinę 18.

Hip-Hop Fast cieszy się dużym powodzeniem miłośników tego gatunku muzyki. Rekrutują się oni przede wszystkim spośród najmłodszych mieszkańców miasta i okolic, a magnesem przyciągającym są znakomici wykonawcy. W tym roku będą to Gibbs, Blaga i Chivas.

– To są na pewno topowi wykonawcy hip-hopowi i młodych ludzi o tym nie trzeba przekonywać – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka, dyrektor Wydziału Współpracy i Promocji UM w Słupsku. – W sytuacji widza do 16. roku życia potrzebna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna, natomiast powyżej tego wieku jego pisemna zgoda. Oczywiście nie wymaga się tego od 18-latków i starszych miłośników hip-hopu. Warto podkreślić, że posiadacze Słupskiej Karty Mieszkańca zapłacą za wejście na imprezę jedynie 5 złotych, natomiast pozostali 40 złotych. Sprzedaż biletów prowadzona jest za pośrednictwem abilet.pl. Można je będzie także nabyć w dniu imprezy w hali Gryfia. Sprzedaż ruszy o godzinie 17.

Dodatkowo jako support zagra Tha Coast, słupska formacja hip-hopowa, która powstała na początku 2021 roku. W tym samym roku wydała swój debiutancki album Jodium, którym wyraźnie zaznaczyła swoją obecność na lokalnej scenie. Początkowo skład tworzyły 4 osoby: Wolny (raper), Make’m (producent, raper), Rekin (producent, raper) oraz Jay (raper) i właśnie ich można usłyszeć w ich pierwszym albumie. Z początkiem 2022 roku szeregi zespołu zasiliły kolejne cztery osoby: Wujot (producent), Tolu (raper), Endriu (raper) oraz Zioło (raper).

Wydarzeniu, które finansowane jest z budżetu Słupska z programu profilaktyki i rozwiązywania problemów uzależnień towarzyszyć będzie akcja informacyjno-edukacyjna dotycząca tej problematyki. (rkh)

Skomentuj