K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupscy stypendyści marszałka

0

Dwóch młodych słupskich sportowców zostało stypendystami marszałka województwa pomorskiego. Znaleźli się oni w gronie 50 uczniów pomorskich szkół, którzy wyróżnili się wybitnymi wynikami sportowymi na arenach krajowych i zagranicznych.

Sprinter Marek Zakrzewski i pływak Kacper Maksajda zostali wyróżnieni stypendiami marszałka województwa pomorskiego. Obaj juniorzy młodsi sięgali po sukcesy nie tylko w zawodach krajowych, ale również poza granicami Polski. Reprezentant Akademii Młodego Lekkoatlety został w 2022 roku między innymi mistrzem Europy juniorów w biegu na 100 metrów, a reprezentant Towarzystwa Pływackiego Skalar sięgnął po pięć krajowych tytułów mistrzowskich. Trenerem pierwszego z nich jest Tomasz Czubak, a młodego pływaka prowadzi Dariusz Grondziewski. Począwszy od 1 lutego tego roku co miesiąc budżet pływaka i lekkoatlety zasilać będzie kwota 500 złotych. Tak będzie do 30 listopada.

Wśród młodych sportowców pełno i z niepełnosprawnościami znalazło się: 14 żeglarzy, 5 pływaków, 8 szermierzy i szermierek, 5 uczniów zajmuje się wioślarstwem, jest 4 kolarzy, 2 zapaśniczki, 2 kickbokserki, a także jeden judoka, łyżwiarka szybka, pięcioboista, triathlonista, siatkarka, bilardzista, jedna uczennica uprawia sporty saneczkowe, a jedna zdobywa sukcesy grając w tenis stołowy. (opr. rkh)

Skomentuj