K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Markos z nową inwestycją

0

Firma Markos z Głobina rozpoczęła budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni niemal 900 mkw., dedykowanej jednostkom pływającym o dużych gabarytach. Dzięki niej producent jeszcze wyraźniej chce zaznaczyć swoją obecność na rynku łodzi motorowych klasy premium.
.
Firma zdecydowała się na budowę nowej hali w związku z dynamicznym rozwojem i szansami związanymi z poszerzeniem portfolio oferowanych wyrobów o wykonywanie kompletnych jachtów motorowych o długości powyżej 12 metrów. Budowa tego typu jednostek niesie za sobą specjalne wymagania w zakresie parametrów i wyposażenia budynku zwłaszcza w kwestii wysokości i udźwigowienia maszyn. Bieżące hale nie dawały pełni możliwości w tym zakresie.
.
Nowa hala będzie najwyższym ze wszystkich obiektów produkcyjnych firmy, a dodatkowo wewnątrz zostaną zainstalowane suwnice o łącznym udźwigu ponad 12 ton i odległości 9 metrów od górnego położenia haka do posadzki.
.
– Budowa hali V to jedno z naszych zamierzeń na ten rok. Kierunek, który pozwoli na zwiększenie mocy produkcyjnych o realizację jednostek powyżej 40 stóp długości. Da ona nam niewątpliwą przewagę na rynku producentów właśnie w tym segmencie – informuje Szymon Koseski, członek zarządu firmy Markos.
.
Powierzchnia całkowita nowego obiektu wyniesie niemal 900 mkw. Oprócz głównej hali montażu jachtów o dużych gabarytach będzie tam też magazyn, mniejsza hala wstępnego montażu mniejszych sekcji wyposażenia oraz część socjalna i biurowa.
.
– Ruszamy ofensywnie w rok 2023, licząc na przyszłościowy sukces całego przedsięwzięcia. Widzimy możliwości pokazania swojego potencjału, jakości i doświadczenia także i w tym segmencie rynku. Równolegle z realizacją samej budowy, prowadzimy rozmowy z firmami zagranicznymi, które są zainteresowane zaangażowaniem nas do swoich przedsięwzięć, co nas bardzo mocno cieszy, ponieważ potwierdza zaufanie oraz markę, na które pracujemy latami wspólnie z wspaniałym zespołem całej firmy – mówi prezes Cezary Koseski.
.
W ubiegłym roku Markos poszerzył produkcję o wyroby realizowane w dwóch kolejnych halach. Plany na ten rok są równie ambitne. Władze firmy cały czas pracują nad koncepcją adaptacji obiektów na nowoczesne Centrum Szkoleniowe Budowy Łodzi i Kompozytów oraz zacieśnieniem współpracy ze szkołami z regionu w zakresie organizacji praktyk zawodowych i programów edukacyjnych.
.
Firma Markos specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Firma została założona w 1991 roku. Od 2001 roku jej udziałowcem jest jeden z głównych i wieloletnich klientów firmy, uznana niemiecka stocznia Fr. Fassmer Ltd. (opr. jwb, źródło: Markos)

Skomentuj