K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Treningowe ferie z wojskiem

0

Ruszyła II edycja projektu szkoleniowego „Trenuj z wojskiem”. Tym razem wiąże się ona z możliwością udziału w tych zajęciach w czasie ferii. Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce umożliwia to już w najbliższą sobotę, czyli 14 stycznia.

Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej zaprasza w sobotę 14 stycznia w godz. 8-16 wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w treningu żołnierskim. Jak informuje kmdr ppor. Robert Biernaczyk, oficer prasowy CSMW w Ustce, podczas szkolenia instruktorzy CSMW zaprezentują i przeprowadzą trening z zakresu pierwszej pomocy medycznej, zasad przetrwania w terenie, posługiwania się i budowy broni, przyjmowania postaw strzeleckich, strzelania na urządzeniu szkolno-treningowym „Śnieżnik”, budowy i zasad posługiwania się granatami ręcznymi, walki wręcz oraz posługiwania się środkami łączności.

W treningu mogą brać udział osoby od 15 do 65 roku życia. Osoby niepełnoletnie muszą dysponować pisemną zgodą rodziców. Uczestnik musi posiadać obywatelstwo polskie (nie może być obywatelem innego kraju). Warto pamiętać o odpowiednim ubiorze. Udział w zajęciach jest możliwy wyłącznie w odpowiednim stroju do zajęć i pogody, a chodzi przede wszystkim o obuwie do zajęć w terenie oraz sportowe buty na halę, długie spodnie, kurtkę/bluzę, czapkę i rękawiczki.

Konieczne jest wypełnienie zgłoszenia i zabranie go ze sobą. Potrzebne dokumenty znaleźć można na stronie CSMW, pod linkiem Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej – 14.01.2023 -„TRENUJ Z WOJSKIEM W FERIE”- w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. (wp.mil.pl) (opr. rkh)

Skomentuj