K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wzmożone kontrole autokarów

0

Wzorem lat ubiegłych początek ferii staje się czasem wzmożonych kontroli drogowych prowadzonych przez policję. Ta akcja rozpoczyna się już dzisiaj i potrwa przez najbliższe sześć tygodni.

W poniedziałek (16 stycznia) rozpoczynają się ferie zimowe w województwach pomorskim, lubelskim, łódzkim, podkarpackim i śląskim, a zwiększony ruch na drogach policjanci przewidują już dzisiaj. W tej sytuacji pojawi się więcej patroli, które zwracać będą szczególna uwagę na autokary i busy przewożące uczestników zorganizowanych form wypoczynku. Funkcjonariuszy nie tylko drogówki spotkać będzie można na trasach wiodących do popularnych miejscowości wypoczynkowych, również nadmorskich. Kontrolowane będą przez nich nie tylko dokumenty, ale również stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierowców.

Warto pamiętać, że rodzice mają prawo telefonicznie zgłosić policji autokar do kontroli. Szczególnie wtedy, gdy mają podejrzenie co do stanu technicznego pojazdu, którym przewożone będą ich dzieci. Jednocześnie policja apeluje o zgłaszanie takich spraw z odpowiednim czasowym wyprzedzeniem. (rkh)

Skomentuj