K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Saqva z Tribute to Breakout

0

Ponad pół wieku temu powstał zespół Breakout. Zespół Saqva Blues Band, wspólnie z wokalistką Agnieszką Siepietowską, z okazji 55. rocznicy tego wydarzenia przygotował dwa koncerty, zatytułowane Piękno – Tribute to Breakout. Oba odbędą się 21 stycznia w Teatrze Rondo.

Zespół Saqva Blues Band – jak informują organizatorzy – powstał w 2007 roku z inicjatywy słupskiego gitarzysty, skrzypka i harmonijkarza Roberta „Saqvy” Sakowicza. Od początku, poza liderem, grupę tworzyli Bartek Kieresiński (organy Hammonda), Andrzej Guziński (gitara basowa) i Jacek Bochenek (perkusja). Repertuar zespołu bazuje na standardach elektrycznego bluesa chicagowskiego, jak i na własnych aranżacjach znanych przebojów polskich bluesmanów, a zwłaszcza dorobku Tadeusza Nalepy i zespołu Breakout. Grupa koncertowała na festiwalach i imprezach plenerowych, lecz najbardziej upodobała sobie koncerty klubowe, podczas których – bez względu na porę roku – mogła spotykać się ze słuchaczami i przy wspólnym zaangażowaniu tworzyć krzepiącą muzyczną strawę, składającą się z dźwięków bluesa i opowieści o legendach tej muzyki. Przez lata działalności skład zespołu ulegał istotnym zmianom. Andrzeja Guzińskiego zastąpił Andrzej Smuga, a obecnie na gitarze basowej gra Tomasz Radziuk. Bartka Kieresińskiego zastąpił za klawiszami Krzysztof Plebanek. Najnowszą zmianą w zespole jest dołączenie do jego składu nowego wokalisty, Pawła Zabawy. W najbliższa sobotę gościnnie z zespołem wystąpi Maria Dadel (instrumenty perkusyjne).

W programie tego dedykowanego wieczoru znalazły się własne aranżacje utworów Tadeusza Nalepy i Miry Kubasińskiej. Usłyszeć będzie można między innymi tak znane piosenki, jak Rzeka dzieciństwa, Gdybym był wichrem, Na drugim brzegu tęczy, Poszłabym za tobą czy W co mam wierzyć.

W sobotę (21 stycznia) odbędą się w Teatrze Rondo dwa koncerty, o godz. 17 i 20. Bilety możliwe do nabycia przy skorzystaniu z linków – na godz. 17 (https://bit.ly/3EXFbPd) i na godz. 20 (https://bit.ly/3Flqp69) lub w Ośrodku Teatralnym Rondo przy ul. Niedziałkowskiego 5a. (opr. rkh)

Skomentuj