K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkolni olimpijczycy ZUS

0

Krzysztof Cieszyński, wojewódzki rzecznik prasowy pomorskiego ZUS przekazał wyniki szkolnego etapu olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Udział w nim wzięło blisko 2400 uczniów z 70 pomorskich szkół ponadpodstawowych. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 20. trzyosobowych zespołów.

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych jest swoistym zwieńczeniem „Lekcji z ZUS”, w których uczestniczą uczniowie szkół ponadpodstawowych. To realizowany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych projekt edukacyjny, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych. Uczniowie dowiadują się m.in. dlaczego warto się ubezpieczać, skąd się bierze emerytura i jakie zasiłki można otrzymać w określonej sytuacji.

W II etapie Olimpiady w całym kraju zakwalifikowało się 340 szkół. Słupsk będą w nim reprezentować uczennice z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica, które zdobyły maksymalną liczbę 60. punktów, a także uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza. Młodzież ze Słupska już 7 marca w etapie wojewódzkim stanie w szranki z najlepszymi drużynami z pomorskich placówek. Zwycięska ekipa będzie reprezentowała nasze województwo 14 kwietnia podczas ogólnopolskiego finału Olimpiady.

Udział w olimpiadzie pozwala nie tylko sprawdzić wiedzę zdobytą podczas „Lekcji z ZUS”, ale także zdobyć atrakcyjne nagrody materialne oraz indeksy bądź dodatkowe punkty w procesie rekrutacji na wyższe uczelnie. Te korzyści są efektem umów i porozumień o współpracy, jakie ZUS zawiera z uczelniami. W tym roku do zdobycia są indeksy na wybrane kierunki m.in. na Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Warszawski czy SGGW, a także dodatkowe punkty w rekrutacji np. na Akademię Pomorską w Słupsku, Politechnikę Gdańską, Uniwersytety Medyczne w Łodzi i Poznaniu.

Więcej o projekcie „Lekcje z ZUS” oraz Olimpiadzie Wiedzy znaleźć można na stronie www.zus.pl/edukacja. Zapraszamy także na fanpage Olimpiady na Facebooku, gdzie znajduje się wiele ciekawostek dotyczących ubezpieczeń społecznych. (opr. rkh)

Skomentuj