K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Teatr z babcią i dziadkiem

0

Słupski Teatr Lalki Tęcza przygotował niespodziankę dla babć i dziadków, którzy razem z wnukami pojawią się w czwartek lub w sobotę na spektaklu pt. Śnieżka, w reżyserii Tomasza Mana. Teatralna kasa będzie im oferowała bilety w atrakcyjnej cenie.

Już jutro (19 stycznia) w słupskiej Tęczy rozpoczynają się dni pod znakiem świętowania dni babci i dziadka. Wiąże się to z akcją promocyjną pod hasłem „Zabierz Babcię/Dziadka do Teatru”. W jej ramach babcie i dziadkowie, którzy przyjdą z wnukami na spektakl pt. Śnieżka będą mogli w kasie teatru kupić bilet w specjalnej cenie (20 zł) dla siebie i wnuczki czy wnuka. Akcją tą objęty jest także spektakl pod tym samym tytułem grany w Tęczy w najbliższą sobotę (21 stycznia). Zarówno w czwartek jak i w sobotę przedstawienia zaczynają się o godz. 11. Dodatkową atrakcją są warsztaty plastyczne, które odbędą się bezpośrednio po spektaklach.

Samo przedstawienie warte jest uwagi chociażby ze względu na znaną powszechnie historię baśniowej królewny Śnieżki, bo perypetie tytułowej postaci opowiedziane zostały w teatrze inaczej, bardziej współcześnie. Jak informują autorzy przedstawienia, „tytułowa bohaterka buntuje się na rockową nutę, przebiegła Królowa knuje jak zwykle, Krasnoludki – jak to Krasnoludki – chcą mieć posprzątane i ugotowane. A Król? Król na wojnie. Tomasz Man i aktorzy Tęczy opowiadają tę baśń w konwencji rock opery, ale w sposób pozwalający śledzić losy bohaterów nawet pięciolatkom”.

Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić babcie, dziadków i ich wnuczęta do Tęczy w czwartek lub w sobotę na świętowanie od godz. 11 Dnia Babci i Dnia Dziadka. (opr. rkh)

Skomentuj