K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Apel o pomoc dla słupskich pogorzelców

0

W miniony poniedziałek (16 stycznia) w późnych godzinach wieczornych doszło do pożaru poddasza kamienicy przy ul. Tuwima w Słupsku. Z powodu ognia i akcji gaśniczej ucierpiało pięć rodzin. Słupski MOPR prowadzi akcję pomocy dla pogorzelców.

Ratusz pospieszył z pomocą pogorzelcom. Otrzymają oni jednorazowe wsparcie finansowe. Mogą także liczyć na lokale zastępcze, ponieważ do swoich wrócić w tej chwili nie mogą. Do tego czasu pogorzelcy, którzy nie mogli liczyć na gościnny kąt u swoich rodzin znaleźli dach nad głową w pomieszczeniach internatowych SOSiR-u. Skutki pożaru wiążą się jednak także ze znacznymi stratami w wyposażeniu mieszkań i dobytku osobistym. Zbiórkę niezbędnych w tej sytuacji ubrań i sprzętu AGD prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Słupsku. Potrzeby pogorzelców ustalane są w bezpośrednim z nimi kontakcie.

– Wczoraj trwały rozmowy z poszkodowanymi rodzinami – mówi inspektor Magda Krauze z MOPR w Słupsku. – To są cztery rodziny, które mają konkretne potrzeby. Głownie jest sprzęt AGD, drobny i większy, czyli pralki lodówki, kuchenki gazowe, żelazka, miksery oraz ubrania. Bardzo prosimy ofiarodawców, by ubrania oraz sprzęty nadawały się do dalszego użytku. Chcemy przekazać rzeczy i sprawne sprzęty – nieużywane lub w stanie bardzo dobrym. Apelujemy do mieszkańców miasta o pomoc i wsparcie. Prośbę tę kierujemy też do okolicznych firm i przedsiębiorstw, które chciałyby wspomóc rodziny.

Jeżeli chodzi o ubrania, to potrzeby są określone. Poszkodowani pożarem mężczyźni potrzebują butów o numeracji 41 oraz 43/44, odzieży o rozmiarach L i L/XL, a także spodni 32/32 i 32/34. Damska odzież najlepiej, gdyby była L/M, damskie spodnie L/42, a obuwie nr 39.
Chętni do przekazania darów dla poszkodowanych w tym pożarze mogą się kontaktować bezpośrednio inspektor Magdą Krauze (tel. 797-974-330 lub 59-814-28-15) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

Aktualizację potrzeb rodzin poszkodowanych w pożarze kamienicy przy ul. Tuwima w Słupsku znaleźć można na stronie MOPR-u pod linkiem: Pomoc dla pogorzelców z ul. Tuwima w Słupsku – organizujemy zbiórkę | MOPR Słupsk
(opr. rkh)

Fot. Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj