K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pan Kuleczka w Tęczy

0

Teatr Lalki Tęcza w Słupsku przygotowuje kolejną premierę adresowaną do najmłodszych. Tym razem na scenie pojawi się Pan Kuleczka, tytułowy bohater książek Wojciecha Widłaka.

Zespół Tęczy nie ustaje w poszukiwaniach repertuarowych. Z powodzeniem sięga do literatury, która jest popularna wśród najmłodszych czytelników i perypetie jej bohaterów przenosi na deski sceniczne. Takim przykładem może być chociażby przedstawienie zatytułowane Niesamowite przygody niesamowitych skarpetek, dla powstania którego inspiracją była bestsellerowa książka Justyny Bednarek. Innym kierunkiem poszukiwań, który odnaleźć można w Tęczy są filmy, których bohaterowie bawią dzieci równie w wydaniu teatralnym.

Za nieco ponad miesiąc, a konkretnie w sobotę 25 lutego, najmłodsi widzowie będą mogli spotkać się z Panem Kuleczką, postacią dobrze znaną maluchom z serii książek autorstwa Wojciecha Widłaka. Z zespołem aktorskim Tęczy pracuje Anna Rozmianiec, reżyserka przedstawienia. Scenografię na podstawie ilustracji Elżbiety Wasiuczyńskiej projektuje Olga Ryl-Krystianowska, której kunszt plastyczny widzowie mogą podziwiać w bijącym rekordy powodzenia spektaklu Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?

Przedstawienie przeznaczone będzie dla widzów od lat trzech, a zespół Tęczy nie może się już doczekać na nich, by umożliwić im spotkanie z Panem Kuleczką i opowiedzieć o jego przygodach. (opr. rkh)

Fot. Media Rodzina

Skomentuj