K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Niedziela z WOŚP

0

W najbliższą niedzielę, 29 stycznia, po raz 31. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku motywem przewodnim tej akcji charytatywnej jest walka z sepsą. Zebrane środki zostaną na zakup sprzętu i lekarstw potrzebnych do leczenia posocznicy u pacjentów w każdym wieku.

Słupski sztab WOŚP, działający przy Słupskim Ośrodku Kultury, zaprasza w najbliższą niedzielę w trzy miejsca, w których organizowane będą imprezy związane z tą największą akcją charytatywną w Polsce.

– Zapraszam serdecznie do hali Gryfia między godzinami 13 i 17 – mówi Aleksandra Karnicka, szefowa słupskiego sztabu WOŚP. – nie zabraknie występów tanecznych, wokalnych i warsztatów. Zaprosiliśmy do współpracy Miejską Bibliotekę Publiczną, Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej, Teatr Lalki Tęcza, harcerzy, stowarzyszenie Coolturka i Aero Model Club. Czekają tam na słupszczan warsztaty plastyczne i teatralne, pokazy historyczne, prezentacje zdalnie sterowanych modeli samolotów, a także rodzinne gry wielkoformatowe. Natomiast między godzinami 15 a 20 spotykamy się w Jantarze. Tam będą pokazy taneczne i wokalne przygotowane przez dzieci i młodzież z Słupskiego Ośrodka Kultury oraz Młodzieżowego Domu Kultury. Akademia Pomorska czekać będzie ze swoimi stoiskami medycznym. Będzie można również nauczyć się chodzić na szczudłach z aktorami Tęczy. Mieszkańców Kobylnicy zapraszamy od godziny 17 do hali sportowej, która mieści się przy Szkole Podstawowej w Kobylnicy przy ul. Głównej 63. Swoje umiejętności zaprezentują tam tancerki z grupy Cheerleaders Maxi oraz uczestnicy zajęć z Gminnego Centrum Kultury i Promocji. Imprezę zakończy o godz. 20 pokaz laserowy i tradycyjne „Światełko do nieba”.

Na słupskie ulice wyjdzie w niedzielę 255 wolontariuszy. Każdy z nich wyposażony będzie w identyfikator i puszkę. Oprócz tego około 60 wolontariuszy będzie w Emceku zliczało datki przynoszone w puszkach.

– Gorąco zachęcamy wszystkich do wyjścia na niedzielny spacer, aktywny udział w przygotowanych przez nas wydarzeniach i ulicznych kwestach – dodaje Aleksandra Karnicka. – Przypominamy, że środki zebrane w Słupsku i Kobylnicy wrócą do nas w postaci sprzętu, który zasili lokalne placówki medyczne.

Szefowa słupskiego sztabu WOŚP zachęca także do odwiedzin aukcji na Allegro pod adresem https://allegro.pl/uzytkownik/sok_slupsk . Na licytujących czekają vouchery, dzieła sztuki, rękodzieło artystyczne, zabiegi kosmetyczne, treningi personalne i cała masa innych atrakcji. Słupsk ma tam ponad 120 różnych aukcji. Do tej pory na e-skarbonce zgromadzonych jest ponad 3 tysiące złotych. Policzone zostały pieniądze ze skarbonek szkolnych, co dało kwotę 32 tysiące złotych. W najbliższy piątek liczone będą pieniądze z puszek przedszkolnych, a wszystkie pozostałe w dniu finału. (rkh)

Skomentuj