K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szansa na wyjątkowy sitodruk

0

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku kontynuuje propozycje zajęć, które niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Stają się też okazją do odkrywania lub doskonalenia własnych zdolności artystycznych

BGSW serdecznie zaprasza na otwarte warsztaty w Pracowni Sitodruku. Adresowane one są do osób zainteresowanych udziałem w cyklicznych zajęciach edukacyjnych oraz dla tych, którzy są ciekawi serigrafii.

– Sitodruk to technika druku płaskiego, której formą drukową jest szablon naświetlony na drobną siatkę, przez którą przetłaczana jest farba – tłumaczy Sylwia Starkowska, specjalistka ds. edukacji artystycznej pracowni sitodruku BGSW. – Dzięki temu powstaje grafika, która może mieć zastosowanie w dziedzinie sztuki, jak i w projektowaniu. Na warsztatach każdy z uczestników będzie miał okazję zapoznać się z pracownią sitodruku oraz wydrukować na papierze wcześniej przygotowany wzór. Zachęcamy, aby przynieść ze sobą torbę bawełnianą lub odzież typu T-shirt, na których również będzie można nadrukować grafikę.

Warsztaty są zadedykowane dla osób w wieku 16+, dorosłych oraz seniorów. Odbędą się w najbliższy piątek (27 stycznia), w godz. 16 – 19 w Galerii Kameralnej w Słupsku przy ul. Partyzantów 31a. Zapisy przyjmuje Sylwia Starkowska (tel. 798 402 158). Liczba miejsc ograniczona, a uczestnictwo jest bezpłatne. (opr. rkh)

Skomentuj