K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

PKS Słupsk z nową linią

0

Słupski PKS przekazał informację o uruchomieniu całorocznych kursów na linii nr 310 łączącej Charnowo, Gałęzinowo, Strzelinko oraz Strzelino z głównymi miastami regionu. Na tej trasie autobusy pojawią się już 1 lutego.

Słupski PKS informuje o utworzeniu nowych połączeń autobusowych dzięki współpracy organizatora przewozów, czyli Powiatu Słupskiego z samorządami gmin Ustka i Słupsk. Autobusy będą rozpoczynały kursy na słupskim dworcu PKS, a następnie pojadą przez Włynkówko, Strzelino, Strzelinko, Gałęzinowo, Charnowo, Zimowiska i Grabno do Ustki, do węzła transportowego.

– Chcemy walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym na mapie regionu. Cieszymy się, że stała komunikacja autobusowa będzie obsługiwała kolejne miejscowości powiatu – mówi p.o. prezesa PKS Słupsk Tomasz Kowalczyk.

Linia 310 poza sezonem wakacyjnym będzie wykonywała po pięć kursów w każdą stronę. Obsługiwana będzie w dni robocze, od poniedziałku do piątku.

– Godziny odjazdów zostały tak przemyślane, aby zapewnić wygodny dojazd do szkół i do pracy zarówno pasażerom zmierzającym do Ustki, jak i do Słupska. Mieliśmy również na uwadze tych, którzy w mieście chcą załatwić np. urzędowe sprawy albo zakupy – dodaje szef słupskiego PKS-u.

Dodatkowe usprawnienie przewidziano dla mieszkańców Charnowa w gminie Ustka. Bilet miesięczny do lub z Charnowa wydany na linię 200 będzie obowiązywał także w linii 310. Analogicznie na bilecie miesięcznym na linię 310 wydanym do lub z Charnowa będzie można jeździć także linią 200.

PKS Słupsk dysponuje nowoczesnym, niskowejściowym taborem, dostępnym dla osób, które mają trudności w poruszaniu się, a także rodziców z wózkami dziecięcymi.

– I właśnie tego typu pojazdy w dużej mierze będziemy kierować do obsługi tych połączeń – zapewnia Tomasz Kowalczyk.

310 to jedna z linii, której uruchomienie jest możliwe dzięki rządowemu Funduszowi Rozwoju Przewozów Autobusowych. Z tych środków Powiat Słupski na 2023 rok wywalczył ponad 10,5 miliona złotych dotacji na obsługę tras w całym regionie. Pierwszy kurs linii 310 już w środę, 1 lutego o godzinie 6:10 z dworca autobusowego PKS w Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na oficjalnym facebookowym profilu przewoźnika, a także na stronie internetowej http://pks.slupsk.pl. (opr. rkh)

FOT. PKS Słupsk

Skomentuj