K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finał WOŚP w Ustce

0

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Ustka Eliza Mordal przekazała informację o imprezach, które towarzyszyć będą finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ustce. W najbliższą niedzielę (29 stycznia) szykuje się wiele atrakcji na terenie całego miasta.

– Z Domu Kultury o godz. 9 na ulice miasta wyruszy stu wolontariuszy, aby zbierać datki do puszek na szczytny cel – informuje Eliza Mordal. – W tym roku celem jest wygranie z sepsą, a hasłem: „Żyj zdrowo, w zdrowym świecie”. Jeżeli nie spotkacie wolontariuszy w mieście, to zapraszamy do Domu Kultury, gdzie przez cały dzień będzie czekać duża Skarbona. W naszą akcję co roku włączają się usteckie organizacje i przedsiębiorcy.

Oto harmonogram wydarzeń:

godz. 9 – start rajdu OFF ROAD (OSiR) – podczas zakończenia licytacje na rzecz WOŚP;

godz. 9.30 – STS „Ustka” z serduszkiem WOŚP – trasa kajakowa (godz. 9, zgłoszenia: 664 349 001), trasa piesza (godz. 10.30, OSiR), trasa rowerowa (godz. 11.00, OSiR). Od godz. 12.00 zabawa na stanicy kajakowej w Ustce;

godz. 10 – 14 – wodne zabawy dla dzieci i dorosłych z Alpha Team i UTP Aqua na basenie Hotelu Grand Lubicz: pływanie w syrenim ogonie, nurkowanie, doskonalenie pływania. Co trzeba zrobić?
• przyjść na basen i zakupić bilet
• wrzucić do puszki WOŚP znajdującej się na basenie min. 25 zł;

godz. 12 – plaża wschodnia i zachodnia – kąpiele z morsami;

godz. 16 – wszystkich łasuchów zapraszamy do „Wośpowej” kawiarenki w Domu Kultury, którą przygotował dla Was Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Ustce;

godz. 17 – finałowy „Koncert Ustka dla WOŚP” w Domu Kultury. Wystąpią w nim lokalni artyści, a w przerwach odbędą się licytacje gadżetów WOŚP i przedmiotów przekazanych przez mieszkańców Ustki.

– W tym roku gra już z nami wielu lokalnych przedsiębiorców i corocznych darczyńców. Wszystkich chcących włączyć się do akcji zapraszamy do kontaktu ze Sztabem #533 w DK Ustka. Zagrajcie z nami w tej orkiestrze ludzkich serc – dodaje Elza Mordal. – Bądźmy razem – Ustka na fali ludzkich serc! (opr. rkh)

Skomentuj