K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ostatnie dni finałowych aukcji

0

Ta niedziela będzie należała do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra już 31. swój finałowy koncert. Na ulicach Słupska i innych miejscowości w regionie pojawią się wolontariusze, którzy kwestować będą wśród mieszkańców.

Już wcześniej informowaliśmy o programie tego wydarzenia i miejscach atrakcji przygotowanych przez słupski sztab WOŚP. Gwoli przypomnienia jedynie będą to hala Gryfia, godz. 12 – 17, Centrum Handlowe Jantar w godz. 15 – 20 oraz hala sportowa przy Szkole Podstawowej w Kobylnicy w godz 17 – 20. Od rana natomiast po słupskich ulicach krążyć będzie 255 wolontariuszy. Każdy z nich wyposażony będzie w identyfikator i oznakowaną puszkę, do której zbierane będą datki na WOŚP. Spotkać ich będzie można bez względu na pogodę, więc słupskie punkty gastronomiczne umożliwiły im bezpłatne skorzystanie z gorących napojów, a niektóre również z posiłków w postaci zupy czy pizzy. Wykaz tych miejsc wolontariusze odnajdą na facebookowym profilu SOK-u.

Na Allegro trwają jeszcze aukcje gadżetów i przedmiotów przekazanych SOK-owi przez sympatyków i przyjaciół tej placówki. Do tej pory największe kwoty zaoferowano za podwójny bilet na marcowy koncert Robbiego Williamsa w Krakowie, dzień z wiceprezydent Martą Makuch oraz karnet open do Parku Wodnego Trzy Fale.

– Jest kilka miłych niespodzianek w tych aukcjach – informuje Krzysztof Przygoda z SOK-u. – Na przykład rzeźba kotka Daniela Jankowicza z Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego wystawiona została z ceną wywoławczą 50 zł, a teraz już przekroczyła tysiąc. Inna sprawa, że rzeźba jest piękna. Są również inne przedmioty, które osiągają pokaźne kwoty, ale nie będę zdradzał szczegółów.

Warto zaznaczyć, że w tym roku aukcje prowadzone przez słupski sztab WOŚP zakończą się 29 stycznia, a nie – jak to bywało w latach poprzednich – dużo później po dniu finałów. Tak więc są to ostatnie dni szansy wylicytowania upatrzonych wcześniej przedmiotów i okazania się szczodrością wzbogacającą szczytny cel. (rkh)

Skomentuj