K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupski rekord WOŚP

0

Podsumowanie tegorocznego koncertu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy może w Słupsku wypaść bardzo okazale. Ju wstępne podliczenie kwot uzyskanych z kwesty, aukcji internetowych i prowadzonych na żywo zapowiada rekordową zbiórkę.

W orkiestrową niedzielę na ulicach miasta pojawiło 255 wolontariuszy z puszkami, których zawartość trafiała potem do Emceku, gdzie kolejnych około 60 wolontariuszy zliczało każdy grosz. Imprezy związane z WOŚP odbywały się w hali Gryfia, Centrum Handlowym Jantar i hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy. Organizatorzy przygotowali w tym roku szereg atrakcji, które spotkały się z dużym zainteresowaniem słupszczan. Całość wieńczyło „światełko do nieba” w Kobylnicy.

– Przede wszystkim serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy wczoraj zbierali, liczyli i organizowali ten wspaniały finał – mówi Aleksandra Karnicka, szefowa słupskiego sztabu WOŚP. – Chciałabym też podziękować moim poprzedniczkom, czyli Annie Maćkowiak i Joli Krawczykiewicz, które nadały tej imprezie takiego prestiżu, że teraz wszyscy ręce otwierają szeroko i przyjmują słupski sztab do siebie. Dziękuję pracownikom Słupskiego Ośrodka Kultury, SOSiR-u, szkoły w Kobylnicy i wolontariuszom ze Szkoły Policji w Słupsku, którzy zapewniali bezpieczeństwo kwestującym. Było kolorowo i atrakcyjnie. Myślę, że impreza była udana.

Bieżące sumowanie zebranych kwot dało już dzisiaj w godzinach południowych pokaźną sumę 260.100,33 złotych, co już jest lepszym wynikiem od ubiegłorocznego o około 26 tysięcy złotych. Nie zostały jeszcze zaksięgowane wyniki wszystkich z ponad 130 aukcji internetowych, a do północy 30 stycznia otwarta jest jeszcze słupska e-Skarbonka. (rkh)

Fot.: Ryszard Hetnarowicz

Skomentuj