K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów

0

Funkcjonariusze słupskiej drogówki w nocy z niedzieli na poniedziałek zatrzymali kierowcę, od którego w trakcie przeprowadzania kontroli wyczuli alkohol. Badanie alkomatem 21-latka wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Policjanci szybko ustalili także, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Tym razem sąd wymierzył mu m.in. karę ograniczenia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
.
W niedzielę późnym wieczorem funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego słupskiej policji zatrzymali do kontroli kierującego mercedesem. Jak informuje oficer prasowy KMP w Słupsku, w trakcie interwencji mundurowi przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało u 21-letniego mężczyzny 1 promil alkoholu. Po sprawdzeniu kierowcy w policyjnej bazie informatycznej okazało się, że posiada on aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Samochód słupszczanina został zabezpieczony na policyjnym parkingu, a on sam spędził noc w policyjnym areszcie.
.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany przez funkcjonariuszy I Komisariatu Policji w Słupsku i usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i wbrew sądowemu zakazowi.
.
Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy wraz z wnioskiem o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym trafił do organu wymiaru sprawiedliwości. Wczoraj Sąd Rejonowy w Słupsku wymierzył słupszczaninowi karę roku i 3 miesięcy ograniczenia wolności, polegającej na obowiązku wykonywania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne w liczbie 30 godzin miesięcznie, środek karny w postaci dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne w kwocie 10.000 złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. (opr. jwb)

Skomentuj