K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Samorządowcy w kostiumie teatralnym

0

Po przerwie pandemicznej powraca na scenę w Hali Sportowo-Rekreacyjnej w Jezierzycach widowisko teatralne dla dzieci przygotowane z okazji kończącego się karnawału. Impreza kulturalno-rekreacyjna ma ponad 10-letnią tradycję. Od początku jej współorganizatorami byli urzędnicy, radni, strażnicy i strażacy z gminy oraz inne osoby, które spontanicznie reagowały na zaproszenie.
.
Co roku w ramach gminnej inicjatywy zapoczątkowanej przez Stowarzyszenie Dobre Serca powstawały nowe przedstawienia, a aktorzy prezentowali się na scenie w coraz ciekawszych odsłonach. Warto dodać, że rekwizyty sceniczne, scenografia i kostiumy są w dużej mierze efektem ich twórczego zaangażowania. Tegoroczne wydarzenie, jak każde poprzednie, połączone będzie z balem integracyjnym, na który organizatorzy zapraszają wszystkie dzieci, zwłaszcza dzieci z niepełnosprawnościami, uczęszczające do przedszkoli i szkół na terenie gminy.
.
– Tradycyjnie jest tak, że bal rozpoczyna się spektaklem, w którym udział biorą radni gminy, kierownicy jednostek, także kierownictwo urzędu. I robią to bardzo chętnie. Wpisało się to już w tradycję karnawałowych spotkań – mówi Ewa Guzińska, rzecznik prasowa UG Słupsk. – W tym roku przedstawiony zostanie spektakl pod tytułem „Królestwo na opak”, osadzone w czysto bajkowym klimacie. Już od kilku lat scenariusz i reżyserię prowadzi pani Marta Turkowska. Aktorzy występują natomiast pod nazwą „Zaradni”, tworząc nieformalną grupę teatralną. Wydarzenie cieszy się dużą popularnością, i dzieci, i rodzice zawsze na nie czekają. Wiadomo, osoby występujące tutaj nie są zawodowymi aktorami, ale każdy podchodzi do tego z dystansem i poczuciem humoru. Przygotowania do spektaklu, same próby są już jednak prowadzone bardzo profesjonalnie. Występ jest oczywiście poprzedzony czytaniem scenariusza, nagrywaniem wszystkich kwestii, przygotowaniem elementów scenografii, wszystko zgodnie ze sztuką teatralną.
.
Wielki bal integracyjny połączony z przedstawieniem teatralnym wystartuje 18 lutego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jezierzycach o godzinie 17. Dla najmłodszych zaplanowano drobne upominki i zabawy z animatorami. We wspólną zabawę w tym roku zaangażowało się aż 12 radnych spośród wszystkich 15 reprezentantów rady. Co roku publiczność dopisuje znakomicie. (jwb)

Skomentuj