K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Walentynki z kobietami Witkacego

0

Do walentynek pozostało wprawdzie jeszcze trochę czasu, ale niektóre propozycje wspólnego spędzenia czasu trzeba wziąć pod uwagę już dziś, ponieważ wymagają wcześniejszej rezerwacji. Jedną z nich ma Muzeum Pomorza Środkowego, a wiąże się ona z kolekcją portretów Witkacego.

Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku zaprasza na walentynkową opowieść pt. „Witkacy i kobiety” połączoną ze zwiedzaniem wystawy stałej z przewodnikami. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 14 lutego, w godzinach 18-19.15 w Białym Spichlerzu. Będzie można wysłuchać opowieści o relacjach uczuciowych Stanisława Ignacego Witkiewicza z ważnymi dla artysty kobietami. Przedstawione zostaną sylwetki wybranych pań z otoczenia artysty.

Zarówno w życiu prywatnym, jak i artystycznym Witkacego kobiety odgrywały istotną rolę. Fascynacja kobiecym charakterem ujawniała się w utworach literackich, widać ją na wielu portretach autorstwa artysty, wreszcie płeć piękna wpływała na uniesienia metafizyczne Witkacego. Jednoosobowa Firma Portretowa S.I. Witkiewicz powstała m.in. w wyniku chęci zgłębiania kobiecej psychologii. Efekty jej istnienia – pastelowe portrety modelek – wciąż emanują wielowymiarowością i skłaniają do refleksji. W towarzystwie wielu z nich spędzimy walentynkowy wieczór w muzeum.

Zapisy przyjmowane są pod numerem telefonu: 59 842 40 81 wewn. 306, a bilety na ten wyjątkowy wieczór kosztują jedyne 27 zł za parę. Po spotkaniu nastąpi wśród uczestników losowanie prezentu – wizyty w Herbaciarni w Spichlerzu dla dwojga. Do odbioru w ten sam dzień. (opr. rkh)

Skomentuj